Įsitikinkite, kad savo namų teritoriją filmuojate teisėtai

Retas žmogus negirdėjo apie asmens duomenų apsaugą. Vis dėlto daugelis žmonių, kurie naudoja vaizdo kameras, įrengtas savo privačių namų teritorijoje, nesusimąsto apie tai, jog galimai pažeidžia asmens duomenų apsaugą reglamentuojančius teisės aktus.

Asmeniui, kuris turi įrengtas vaizdo stebėjimo kameras, svarbu žinoti, ar jam taikomas Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (toliau – BDAR) ir Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas (toliau – Įstatymas), ar ne. Tai svarbu, nes nevykdant šitų teisės aktų, kyla rizika padaryti pažeidimą, už kurį gresia didelė, BDAR įtvirtinta piniginė bauda – ji gali siekti net iki 20 000 000 EUR.

Visą straipsnyje skaitykite: https://www.lrt.lt/naujienos/verslo-pozicija/692/1517572/martynas-antanaitis-isitikinkite-kad-savo-namu-teritorija-filmuojate-teisetai

Straipsnyje rasite informaciją, kad galiojantys teisės aktai nedraudžia vykdyti vaizdo stebėjimo, bet peržengus tam tikras ribas, kaip filmavimas už privačios teritorijos ribų ir pan., kyla pareiga laikytis gana griežtų reikalavimų, kurie įpareigoja turėti tam tikrus dokumentus ir sugebėti pagrįsti būtinumą vykdyti vaizdo stebėjimą.

Nuotraukos autorė: K. Sabaliauskaitė.