Atstovautam asmeniui policijos nutarimu buvo skirta 300 eurų bauda ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimas 6 mėnesiams už tai, kad vairuota transporto priemonių rūšis neturint atitinkamos kategorijos.
Prieš priimant minėtą nutarimą, policijai buvo pateikti išsamūs paaiškinimai, įrodymai, kad teisės vairuoti atėmimas 6 mėnesiams būtų neproporcinga ir neteisinga priemonė, neatitinka pareiškėjo kaltės formos ir asmenybės, sukeltų didelę žalą pareiškėjui, o tikslai gali būti pasiekti švelnesnėmis priemonėmis. Vis dėlto policija su tuo nesutiko.
Taigi, buvo pateiktas skundas teismui Administracinių nusižengimų kodekso 34 straipsnio 6 dalies pagrindu, t. y. kai teismas atsižvelgiant į padaryto administracinio nusižengimo pobūdį, pažeidėjo kaltės formą ir rūšį, asmenybę, atsakomybę lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes ir vadovaujantis teisingumo ir protingumo principais, gali neskirti teisės vairuoti atėmimo ar skirti trumpesniam terminui.
Teismas tenkino skundą ir nutarė neskirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimo.
Teismas nurodė, jog įvertinus padaryto administracinio nusižengimo pobūdį ir jo padarymo aplinkybes, nustatytą pareiškėjo atsakomybę lengvinančią aplinkybę bei sunkinančių aplinkybių nebuvimą, pareiškėją charakterizuojančius duomenis, spręstina, kad net ir minimalus teisės vairuoti transporto priemones atėmimo terminas prieštarautų teisingumo ir proporcingumo principams, o visuomenės interesas gali būti užtikrintas ir netaikant sankcijoje numatytos poveikio priemonės.
Reikia pastebėti, kad tokia teismo išvada atitinka Lietuvos teismų praktiką šiuo klausimu.
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra ne kartą pasisakęs, jog administracinės nuobaudos (ar poveikio priemonės) taikymas atitinka proporcingumo reikalavimą, kai tarp padaryto teisės pažeidimo ir už šį pažeidimą paskirtos nuobaudos, siekiamo tikslo ir priemonių šiam tikslui pasiekti yra teisinga pusiausvyra. Teisinga ir protinga laikytina tokia nuobauda, kurią paskyrus gali būti pasiekti nuobaudos tikslai ir kuri, vertinant pažeidimo pobūdį, pažeidėjo asmenybę, kitas aplinkybes, nėra per griežta. Įprastai švelnesnė administracinė nuobauda gali būti parenkama tokiais atvejais, kai nustatoma visuma aplinkybių, kurios leidžia vertinti veiką kaip mažiau pavojingą, nei paprastai būna tokio pobūdžio veikos, arba asmenį, kuriam taikoma administracinė atsakomybė, vertinti išskirtinai teigiamai.
Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas yra ne kartą išreiškęs poziciją, kad teismas turi turėti galimybę, atsižvelgdamas į reikšmingas bylos aplinkybes, individualizuoti įstatyme įtvirtintą griežtą nuobaudą ir skirti mažesnę nuobaudą nei sankcijoje numatytoji minimali arba švelnesnę nuobaudą nei įstatymo numatytoji.