Dėmesio elektrinių paspirtukų vairuotojams ar ketinantiems įsigyti tokią transporto priemonę. Ši informacija gali būti aktuali.
Įstatymas numato elektrinės mikrojudumo priemonės apibrėžimą. Tai vienam asmeniui važiuoti skirta elektra varoma transporto priemonė (elektrinis paspirtukas, elektrinė riedlentė, elektrinis balansinis vienratis, riedis ir pan.), kurios didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 1 kW, didžiausiasis projektinis greitis ne didesnis kaip 25 km/h, o sėdimosios vietos, jeigu ji įrengta, atskaitos taško aukštis ne didesnis kaip 540 mm.
Kelių eismo taisyklėse parašyta, jog į elektrinę mikrojudumo priemonę arba į motorinį dviratį savo konstrukcija panašiai transporto priemonei, kurios didžiausioji naudingoji galia didesnė kaip 1 kW ir (arba) didžiausiasis projektinis greitis didesnis kaip 25 km/h ir kuri negali būti klasifikuojama kaip elektrinė mikrojudumo priemonė arba motorinis dviratis, leidžiama dalyvauti viešajame eisme, jeigu yra atliktos visos motorinėms transporto priemonėms privalomos procedūros (atitikties įvertinimas, registracija, privalomoji techninė apžiūra, galioja transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomasis draudimas), o šios transporto priemonės vairuotojas vykdo Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme ir Taisyklėse motorinės transporto priemonės vairuotojui nustatytus reikalavimus.
Šalies gyventojai neretai įsigyja elektrinius paspirtukus, kurių galia didesnė kaip 1 kW ir greitis didesnis nei 25 km/h bei kuris gali būti neklasifikuojamas kaip elektrinė mikrojudumo priemonė arba motorinis dviratis, o tada jais važinėja be registracijos, techninės apžiūros ir kt., nors už tai gresia bauda. Dėl to prieš įsigyjant tokią transporto priemonę reikėtų pasidomėti jos galia, greičiu, kaip ji būtų klasifikuojama – ar tai būtų elektrinė mikrojudumo priemonė, o gal tai jau būtų priskiriama prie kitų transporto priemonių, pavyzdžiui, mopedo, kai greitis virš 25 km/h, galia didesnė kaip 4 kW.
Taip pat tenka pastebėti, kad nutinka ir taip, kad su tokia transporto priemone, kuri nėra priskiriama elektrinei mikrojudumo priemonei, asmuo važiuoja neblaivus (ne mažiau negu 0,41 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) ir yra traukiamas administracinėn atsakomybėn bei nustemba, kai jam gresia “teisių” atėmimas. Reikia pažymėti, kad tokiu atveju, priešingai nei važiuojant neblaiviam (ne mažiau negu 0,41 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) dviračiu, motoriniu dviračiu, elektrine mikrojudumo priemone, kai už tokį nusižengimą gresia tik bauda, taikoma jau ne tik didesnė bauda, bet ir teisės vairuoti transporto priemones (automobilius ir kt.) atėmimas (su draudimu įgyti tam tikrą laiką, kai jos neturima). O jei neblaivumas viršija 1,5 promilės, jau gali būti traukiama baudžiamojon atsakomybėn.