Darbo sutarties nutraukimas darbuotojo pareiškimu ir šalių susitarimu. Ką svarbu žinoti.

Lietuvoje gana dažnai darbo santykiai užbaigiami, kai darbuotojas išeina iš darbo savo noru pateikęs prašymą ar pareiškimą, tačiau realybė tokia, jog ne visi tie atvejai tikrai buvo išėjimas iš darbo savo noru.

Pavyzdžiui, darbdavio spaudimas, poveikis, darbuotojui, tam tikrų procedūrų nesilaikymas gali lemti neteisėtą atleidimą. Tačiau darbdavio neteisėtas poveikis turi būti įrodytas.

Advokatui Martynui Antanaičiui atstovavus darbdavį teisme, darbuotojo ieškinys buvo atmestas, nes teismas nustatė, jog labiau tikėtina, kad darbuotojas prašymą išeiti iš darbo parašė trumpalaikių emocijų įtakoje, savo valia ir sprendimu, o ne kitų asmenų paveiktas (apie šią bylą skaitykite čia: https://antanaitis.eu/pergalingas-darbo-gincas-del-atleidimo-teisetumo/).

Advokatas Martynas Antanaitis iš asmeninės teisinės praktikos pastebi, kad dažnai advokato pagalba darbuotojui, kai darbdaviui pateikiami tinkami argumentai, gali padėti situaciją išspręsti ženkliai palankiau (pvz., išėjimą iš darbo įforminti šalių susitarimu su išeitine vietoje išėjimo be nieko ir pan.). Taip pat ir darbdaviui advokatas gali padėti išvengti klaidų priimant sprendimą nutraukti darbo santykius ar padėti išspręsti kilusį ginčą su darbuotoju.

Ką reikėtų daryti, kai darbdavys reikalauja išeiti iš darbo „savo noru“, informacijos galite rasti advokato M. Antanaičio publikacijoje LRT portale: https://www.lrt.lt/naujienos/verslo-pozicija/692/1476367/martynas-antanaitis-kaip-elgtis-darbuotojui-kai-darbdavys-reikalauja-iseiti-is-darbo-savo-noru

Ką reikėtų žinoti apie atleidimą darbuotojui prašant ar šalių sutarimu ne tik darbuotojui, bet ir darbdaviui, galite rasti čia: https://antanaitis.eu/apie-darbuotojo-valia-kai-darbo-sutartis-nutraukiama-saliu-sutarimu-ar-darbuotojo-iniciatyva/